Dark Tower PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samobójstwo jako rozwiązanie problemu...

3 posters

Go down

Samobójstwo jako rozwiązanie problemu... Empty Samobójstwo jako rozwiązanie problemu...

Pisanie by Sabatel Sro Cze 13, 2007 6:24 pm

Ostatnio coraz częściej się słyszy o samobójstwach osób młodych. Potem okazuje się, że nie mogły sobie z czymś poradzić i natychmiast szuka się winnych. Ja wiem o paru takich przypadkach w okolicy mojego zamieszkania. Ale to staje się coraz częstsze i tu mam do was dwa pytania:
Czy odebrane sobie życia jest dobrym sposobem na rozwiązanie trapiącego kogoś problemu?
Jak myślicie dlaczego niektórzy, nawet jeśli problem może się wydawać mały, decydują się na ten krok?
Sabatel
Sabatel

Male
Liczba postów : 65
Zainteresowania : Łowca ludzkich dusz
Registration date : 31/05/2007

Karta postaci
Wiek:: 20
Profesja: Rewolwerowiec
Zwierzę: brak

Powrót do góry Go down

Samobójstwo jako rozwiązanie problemu... Empty Re: Samobójstwo jako rozwiązanie problemu...

Pisanie by Filth Sro Cze 13, 2007 8:50 pm

Dość dziwny temat na takim forum. Buah. Szczerze to trzeba być nieźle pierdolniętym, żeby się zabić w tak młodym wieku. Moim zdaniem to tylko ludzie zakompleksieni decydują sie na to, nie doceniając życia. Najwidoczniej nie potrafią dobrze żyć. Trza z życia korzystać ; p
Filth
Filth

Female
Liczba postów : 77
Age : 33
Registration date : 01/06/2007

Karta postaci
Wiek:: 17
Profesja: rewolwerowiec
Zwierzę: nietoperz- Mute

Powrót do góry Go down

Samobójstwo jako rozwiązanie problemu... Empty Re: Samobójstwo jako rozwiązanie problemu...

Pisanie by Raphael Sro Cze 13, 2007 10:28 pm

Z czysto religijnego punktu widzenia - samobójstwo to grzech śmiertelny (przeciwko 5. przykazaniu) i zamyka drogę do Nieba - co w gruncie rzeczy sprowadza się do wiecznych męk w Piekle.

Schodząc na ziemię - zamachy na swoje własne życie ostatnimi czasy stają się wręcz 'modne' (oj znam parę takich osób...), co dobrze nie wróży. Rozwiązanie problemu to właściwie żadne - a tylko kolejny, tym razem dla rodziny, bo śmierć nigdy nie jest tragedią jednej osoby.
Nie ma też żadnej skutecznej metody na zapobiegnięcie samobójstwom - jedyna rzecz, która pomaga to wysłuchanie drugiej osoby.

Ogólnie temat-rzeka, o którym powiedziane zostało wiele, a jeszcze więcej zostało do powiedzenia.
Raphael
Raphael
Admin

Male
Liczba postów : 72
Age : 33
Skąd : Tychy
Registration date : 24/05/2007

Karta postaci
Wiek:: 19 lat
Profesja: Rewolwerowiec
Zwierzę:

http://trpg.pl

Powrót do góry Go down

Samobójstwo jako rozwiązanie problemu... Empty Re: Samobójstwo jako rozwiązanie problemu...

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach